Sujet

Od průkopníka k celosvětově prémiové značce

Dynamický nárůst s pevnými základy

 

Historie moderního peletkového vytápění začala v přestavěném kravíně v Rakousku. V polovině osmdesátých let, po skončení druhé ropné krize, si předsevzal Herbert Ortner cíl, vytápět rodinné domy bez topného oleje. Se dvěma spolupracovníky proto přistoupil na produkci vytápění stěpkou. Brzy se ukázalo, že stěpka je vhodná pouze pro venkovské prostředí nebo pro větší zařízení.

 

Velké přednosti se nabízely u dřevěných peletek. Ty však byly ve střední Evropě velmi málo známé a jen velmi zřídka k dispozici. Ortner pro ně i přesto vyvinul v roce 1997 zařízení: 1.Evropský sériový kotel na pelety ÖkoFEN Pellematic. Jeho technický komfort otevřel zákazníkům alternativu k vytápění topným olejem.

 

V dřevním průmyslu se stala, dříve bezcenná pilina, vysoce kvalitním palivem s velkou přidanou hodnotou. Vzhledem k tomu, že se vytápění peletami stávalo stále více populárním, ukončil ÖkoFEN v roce 1999 výrobu kotlů na štěpku. Veškerou pozornost soustředil na peletkové kotle, které byly v této době také exportovány. V průběhu let byla rozšířena také oblast OEM produktů pro ostatní trhy jako je například Easypell.

 

Dnes je ÖkoFEN díky moderní produkci a několika sty spolupracovníky po celé zemi Evropským specialistou na vytápění peletami. ÖkoFEN si dokázal, s tepelnou technikou na pelety, vydláždit cestu také mimo německy hovořící země. Více než 60.000 nainstalovaných topných systémů, pobočky v 17 zemích světa a průlomové inovace dávají specializaci na pelety za pravdu.

 
 
 
  1. Jeden člověk - jeden kotel na pelety. Podle tohoto motta vyrábí každý montážník kotel sám od A do Z

  2. Od roku 2006 stojí v Německém Mickhausenu centrála ÖkoFEN poblíž Augsburgu

  3. Domov: Mühlviertel

  4. Výroba komponentů v Purgstallu v Dolním Rakousku

  5. V oddělení pro výzkum a vývoj probíhá neustálé vyvíjení a testování inovací

  6. Vše na skladě připraveno pro montáž - Made in Austria

Novostaba

Komfortní a úsporné vytápění

Komfortní a úsporné vytápění

Léty ověřená technologie

Léty ověřená technologie

Potencionální jméno „Efektivita“

Jedinečný jako myšlenka

Jedinečný jako myšlenka

GALERIE ÖFFNEN