Důvod
číslo:

1

Neomezené vytápění

Pelety jsou obnovitelným přírodním produktem a budou oproti ropě, plynu a uranu dostupné i pro další generace

Shrnutí: Dřevěné pelety jsou jistotou do budoucna!

Důvod
číslo:

2

Ekologické vytápění

Spalovaní pelet je CO2 neutrální. Při spalování dřevních pelet je uvolňováno pouze tolik Oxidu uhelnatého (CO2), které strom vstřebal při jeho růstu a kolik by se uvolnilo při jeho přirozeném rozkladu v lese.

Shrnutí: Dřevěné pelety jsou CO2 neutrálním palivem!

Důvod
číslo:

3

Levná tepelná

Z cenového porovnání vyplývá, že vytápění dřevěnými peletami je ekologické a velmi atraktivní. Dřevěné pelety jsou vůči fosilním palivům jako je topný olej a zemní plyn podstatně levnější. To potěší jak Vaší peněženku, tak i životní prostředí.

Shrnutí: Dřevěné pelety šetří Vaše peníze!

Důvod
číslo:

4

Vytápění, které chrání přírodní zdroje

Pro výrobu pelet nejsou poráženy stromy extra, ale je využíván odpad při zpracování ve dřevařském průmyslu. Navíc v celé Evropě dorůstá každoročně více dřeva, než je z lesů vytěženo

Shrnutí: Dřevěné pelety využívají dokonale dřevní surovinu!

Důvod
číslo:

5

Nezávislé vytápění

Pelety jsou domácím přírodním produktem. S dřevními peletami jste nezávislí na mezinárodních krizích a globálním vývoji.

Dřevní pelety jsou vždy k dispozici regionálně!

Důvod
číslo:

6

Vytápění regionálním palivem

Při koupi dřevních pelet zůstává přidaná hodnota v dané zemi. To posiluje místní ekonomiku a vytváří nová pracovní místa

Dřevní pelety posilují naší ekonomiku!

Důvod
číslo:

7

Komfortní vytápění

S peletami se snadno manipuluje. Můžete si je nechat přivézt cisternovým nákladním autem. Jejich transport do kotle probíhá zcela automaticky pomocí šnekového dopravníku nebo vakuového sacího systému. Moderní kotle na pelety jsou při provozu zcela bezúdržbové.

Shrnutí: Dřevěné pelety jsou pohodlný způsob vytápění dřevem!

Důvod
číslo:

8

Kompaktní skladování

Pelety potřebují pouze polovinu prostoru než kusové dřevo a dokonce čtvrtinu prostoru oproti štěpce. Potřebná plocha roční zásoby pro moderní rodinný dům se pohybuje kolem 4 m².

Shrnutí: Dřevěné pelety šetří Váš prostor!
Více info k peletkovému lexikonu ÖkoFEN

Vytápění peletami
Teplo s čistým svědomím

 

Dřevo je jako přírodní obnovitelné palivo tím nejlepším řešením pro bezpečné a trvale udržitelné zásobování teplem. Pelety jsou tou nejkomfortnější verzí energetického nosiče, vyrobené z přirozeně obnovitelných zdrojů.

 

Zbytky, vznikající při zpracování dřeva, jako piliny, jsou komprimovány do malých dřevěných válečků a jsou využívány jako ideální palivo. To chrání životní prostředí, klima a spotřebu zdrojů.

 

V roce 1979/80 vynesly výrobní ztráty a konflikty na blízkém východě cenu ropy do akrobatické výšky a tím začalo horlivé hledání alternativních energetických zdrojů.

V USA byly vyrobeny první kamna na pelety a ve Švédsku vzniklo velké spalovací zařízení.

 

V dnešní době jsou Rakouské malé kotle ve velikostech pro domácnosti, ale i ve velikostech pro komerční objekty s označením "Made in Austria" exportovány do USA i Japonska.

Statisticky, například ve Francii je z každých deseti koltlů na pelety devět z Rakouska a z těchto devíti kotlů je osm z Horního Rakouska.

© ÖkoFEN 2012

Zpět na úvodní stránku